Aktualności -asystent rodziny

Strona główna / Aktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

 

———————————————————————————————————————————–

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki, który przypada 15 września, asystenci rodziny tut. Ośrodka wspólnie z rodzinami podjęli działania mające na celu rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia oraz spędzenia czasu na dobrej zabawie. „Święto kropki” nawiązuje do popularnej na całym świecie książeczki dla dzieci pt. „Kropka” Petera Reynoldsa, opowiadającej historię małej dziewczynki, która była smutna, nie wierzyła w siebie, a dzięki tytułowej kropce mogła zacząć spełniać swoje marzenia.

Mając na uwadze powyższą historię, asystenci rodziny zaangażowali rodziny objęte wsparciem asystenta do wspólnej zabawy z dziećmi  z wykorzystaniem symbolu kropki. Zostały wykonane przepiękne prace artystyczne z użyciem różnych technik plastycznych, wykorzystano gry edukacyjne oraz przedmioty codziennego użytku, a wszystko po to, by pobudzić kreatywność i utwierdzić wśród dzieci przekonanie, że każdy z nas ma w sobie ukryty talent, który trzeba odkryć i rozwijać.

Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

————————————————————————————————————————————

Aktualności -asystent rodziny

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień ten przypada na 8 lutego,  ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego zadaniem jest również zapoznanie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego korzystania z sieci.

Asystenci rodziny podejmowali w rodzinach temat bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu, informowali o negatywnych skutkach nadużywania pobytu dzieci w sieci. Dzieci z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny w tut. Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wadowicach podjęły się wykonania prac plastycznych pn. ”Internet widziany oczami dziecka”.

Aktualności -asystent rodzinyAktualności -asystent rodziny


Aktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

 

 

 

Dnia 11 października 2021 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wadowicach spotkały się rodziny objęte wsparciem asystenta rodziny, by uczestniczyć w projekcie socjalnym: „Filmowy wieczór z rodziną”. Na początku odbyły się warsztaty integracyjne dla dzieci i ich rodziców mające na celu kontynuowanie spotkania w atmosferze wzajemnego szacunku i otwartości, które zostały przeprowadzone przez psychologa tut. MOPS Panią Barbarę Surzyn. Spotkanie opierało się na budowaniu właściwych relacji oraz nauki współpracy w grupie poprzez właściwą komunikację. Asystenci rodziny wspierali rodziców w modelowaniu pozytywnych zachowań i postaw względem dzieci. W dalszej części spotkania odbyło się wspólne oglądanie filmów dla dzieci dostosowanych do ich wieku i zainteresowań, a następnie rodziny wykonały prace plastyczne nawiązujące do oglądanych treści. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i każdy z uczestników udał się do domu w dobrym nastroju.

Galeria:

Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodziny Aktualności -asystent rodzinyAktualności -asystent rodzinyAktualności -asystent rodziny

Aktualności -asystent rodziny

 

Aktualności -asystent rodziny